2008/2009 m.m. pavasario semestre buvau išvykusi pagal mainų programą ERASMUS į Kaiserslautern technikos universitetą, Kaiserslautern, Vokietija.


Pati pasirinkau, kokių dalykų paskaitas lankysiu. Užsiėmimai vykdavo anglų kalba, dėstytojai geranoriškai aiškindavo dėstomą dalyką, jei ko nors studentai nesuprasdavo, dar kartą viską paaiškindavo. Paskaitos vykdavo srautais, susirinkdavo apie 70-80 studentų. Studentai neskirstomi į grupes pagal pasirinktą specialybę, todėl likus kelioms savaitėms iki egzaminų sesijos, dėstytojas paskelbdavo tris egzamino laikymo datas ir kiekvienas studentas individualiai pasirinkdavo jam tinkamiausią datą. Keletas egzaminų vyko žodžiu.


Per dieną būdavo viena arba dvi paskaitos, todėl likdavo pakankamai laisvo laiko apžiūrėti miestą ir jo apylinkes. Universiteto išduotas studento pažymėjimas suteikia galimybę nemokamai keliauti traukiniais, važinėjančiais visoje Rhineland-Palatinate (jai priklauso Kaiserslautern) žemėje, ir naudotis šios žemės miestų viešuoju transportu nemokamai.


Universitetas studentams, atvykusiems iš kitų valstybių, organizuodavo įvairius renginius (pvz.: Welcome Party, Sommerfest, susipažinimo su kitomis kultūromis vakarus ir kt.) bei ekskursijas (kelionė į Europos Parlamentą Strasbūre, ekskursija į Mainco muziejus ir kitokias pažintines keliones).


Kaiserslautern miestas nėra didelis, bet žavus: miesto centre stūkso pilies griuvėsiai, vaikštant miesto gatvėmis galima grožėtis pastatų architektūra, yra futbolo stadionas (Fritz Walter Stadion),du parkai - Gartenschau, žymus dėl natūralaus dydžio dinozaurų skulptūrų, ir Japanischer Garten, didžiausias Europoje japoniško stiliaus sodas, veikia keli baseinai po atviru dangumi, kurie yra tikra atgaiva karštą vasaros dieną.

 

 

Urtė Radvilaitė