Savanoriškų paskirstytų skaičiavimų projektas
VGTU project@Home

 

Vystantis internetui ir augant personalinių kompiuterių skaičiui pasaulyje vis labiau populiarėja jų resursų (pagrinde procesorių laiko) panaudojimas įvairiuose paskirstytų skaičiavimų projektuose. Nuolat didėja ir skaičius žmonių-savanorių, aukojančių savo kompiuterių resursus, ir pačių projektų skaičius. O jie labai įvairūs! Populiariausiuose projektuose - astronomijos ( SETI@home, Einstein@home), biomedicinos (World Community Grid, Rosetta@home), klimato prognozės (Climateprediction.net) dalyvauja šimtai tūkstančių žmonių ir jų kompiuterių.


Mūsų VGTU project@home projekto tikslas - suteikti VGTU ir kitų Lietuvos akademinių institucijų mokslininkams galimybę panaudoti šią didelės apimties skaičiavimų technologiją aktualių mokslinių uždavinių sprendimui. Projektą sukūrė ir palaiko grupė Matematinio modeliavimo katedros mokslininkų: prof. habil. dr. Raimondas Čiegis, doc. dr. Vadimas Starikovičius. Prie projekto vystymo prisideda katedros studentai ir doktorantai.


Šiuo metu VGTU project@home sprendžiamo uždavinio aprašymą galima rasti pagal šią nuorodą. Mes stengiamės surasti naujus aktualius uždavinius, įtikinti mokslininkus panaudoti šį galingą skaičiavimų įrankį jų tyrimuose. Kadangi jo įsisavinimas reikalauja naujų žinių ir patirties, tai mokslininkams padedame paruošti jų uždavinius sprendimui BOINC projekto platformoje. Mūsų grupėje yra sukurti specialūs programiniai šablonai uždavinių sprendimo lygiagrečiųjų ir paskirstytų skaičiavimų pagalba.


Mes tikimės, kad projekto moksliniai uždaviniai bus patrauklūs daugeliui dabartinių ir būsimų savanorių-skaičiuotojų, kad jie sutiks su mumis, kad tokių uždavinių sprendimas yra svarbus visiems. Tai leis mums akumuliuoti skaičiavimo resursus, pakankamus kad gautume reikšmingus mokslinius ir taikomuosius rezultatus, rastume atsakymus į svarbius ir aktualius klausimus.


Jei Jūs sutinkate skirti mūsų projekto uždavinių sprendimui savo kompiuterio laiką, tai kviečiame užsiregistruoti projekto puslapyje (http://boinc.vgtu.lt), atsiusti ir suinstaliuoti savo kompiuteryje laisvai platinamą ir nekomercinę programą. Išsamią instrukciją galima rasti projekto puslapyje.


Jei Jūs domina Jūsų mokslinio uždavinio paruošimas jo sprendimui paskirstytų skaičiavimų BOINC platformoje, galite kreiptis į mus.