Jūs esate čia: Pradžia» Apie studentus» Rostock

 

 

Studijuoti pagal ERASMUS mainų programą išvažiavau 2010/2011 pavasario semestre. Pasirinkau Vokietijoje esantį Rostock'o universitetą (Rostock, Mecklenburg-Vorpommern, Vokietija).


Studijuojamas disciplinas rinkausi pagal dalykus, kuriuos turėjau mokytis 4 semestre. Visos paskaitos, pratybos ir laboratoriniai darbai vyko vokiečių kalba. Kadangi mokiausi 5 dalykus, mano tvarkaraštis buvo labai užimtas. Dažniausiai paskaitos vykdavo nuo 7:15 iki 19:00. Paskaitos buvo srautinės, susirinkdavo maždaug apie 100-150 studentų. Pratybų ir laboratorinių darbų metu buvome suskirstyti į grupes po 30 žmonių. Paskaitos buvo labai įdomios, nes kiekvienas teorinis teiginys buvo įrodomas praktiniu pavyzdžiu. Pratybų metu turėjome surinkti 50% visų galimų taškų, tam, kad dėstytojas leistų laikyti egzaminą. Laboratoriniai darbai trukdavo 4 val., iš kurių 1 valanda buvo skirta koliokviumui, kuris buvo vertinamas pažymiu. Egzaminai vyko tiek raštu, tiek žodžiu.


Studentai dažniausiai mokosi bibliotekoje, kuri yra labai didelė. Joje sukaupta be galo daug knygų. Yra daug kompiuterizuotų darbo vietų. Studentai čia praleisdavo itin daug laiko ruošdamiesi paskaitoms, projektams, laboratoriniams darbams.


Atvykus į Rostock'ą teko įsigyti viešojo transporto bilietą, kuris galiojo visoms transporto priemonėms tame mieste . Jis kainavo 122€ (6 mėnesiams). Taipogi buvo naudojamas kaip studento pažymėjimas laikant egzaminus, buvo pritaikoma didelė nuolaida pietaujant studentų valgykloje.


Rostock'o universitetas turi nuostabią studentų atstovybę "LEI" (Lokale Erasmus Initiative), kuri organizavo daug vakarėlių (Erasmus Party, Bier Party, Schauma Party), išvykų (Berlynas, Rügen, Hamburg), socialinių vakarų (Arabischer Abend, Spanischer Abend, Literaturischer Abend) studentams, atvykusiems iš svetur.


Mano manymu, Rostock'as yra vienas gražiausių Vokietijos miestų. Pagrindinė miesto gatvė (Kröpeliner Straße) primena Gedimino prospektą. Mieste gausu parkų (Miniatiūrų parkas, Rožių parkas, Liepų parkas), architektūrinių paminklų. Rostock'e yra zoologijos sodas, laivų muziejus. Kiekvieną savaitgalį vykdavo įvairios miesto šventės.

 

 

Ieva Aksenavičiūtė,
TMf-09/1